شب های شمال اروپا از نگاه فرا زمینی ها

کشور انگلستان یکی از زیباترین مناطق جغرافیایی کره‌ی زمین است،

اما دوستان انگلیسی یک عادت عجیب دارند و به این کشور تاریخی، “Ugly Britain – بریتانیای زشت ” می‌گویند! با این حال ، شب های شمال اروپا که انگلستان هم در آن منطقه وجود دارد ، دست کنم از نگاه فرا زمینی ها بسیار زیبا به نظر می رسد.

kybeqlhlhxgrtvyxmkjq-copy

تیم پیک (Tim Peake) یکی از فضانوردان بین المللی است و چند ماهی می‌شود که برای انجام ماموریت‌های فضایی عازم مدار زمین شده است و در ایستگاه فضایی بین المللی سکونت دارد. این فضانورد که در انگلستان به دنیا آمده است، مدتی است که در صفحه‌ی شخصی خود در شبکه‌ی اجتماعی فلیکر، تصاویر بسیار زیبایی را از کشورهای مختلف، مناظر دیدنی و جو بالای مناطق مختلف زمین با دیگر کاربرا‌ن بر روی زمین به اشتراک می‌گذارد.

شب های شمال اروپا از نگاه فرا زمینی ها

او به تازگی چند تصویر از کشورهای شمالی اروپا منتشر کرده است که نشان می‌دهد این مناطق از فضا چگونه دیده می‌شوند. تصویری که در ابتدای مطلب آورده شده است، به خوبی شب های شمال اروپا و البته پر نور کشور انگلستان را از فضا نشان می‌دهد. در قسمت بالایی این تصویر، شفق قطبی یا همان نورهای جادویی aurora خودنمایی می‌کنند و درست زیر این نورها، کشور انگلستان قرار گرفته است.

قسمت مرکزی تصویر که نورهای بسیار زیاد و متراکمی در آن دیده می‌شود، مربوط به شهر بارانی لندن است. دیگر شهرهای انگلستان نظیر بیرمنگام، منچستر، لیدز و بندر لیورپول نیز در این تصویر فوق العاده حیرت انگیز، قابل مشاهده هستند. در قسمت جنوبی تصویر نیز کشور فرانسه قرار گرفته است و آن نور وسیع هم مربوط به شهر زیبای پاریس می‌شود.

البته تیم پیک تصویر دیگری را هم گرفته است که در مقیاس وسیع‌ت%:.۸’DB، فضای کشورهای شمال اروپا را در ساعات شب نشان می‌دهد. در این تصویر که آن را در زیر مشاهده می‌کنید، کشور فرانسه در سمت راست قرار گرفته است و آن جزیره‌ی سمت چپی هم کشور انگلستان است:

شب های شمال اروپا از نگاه فرا زمینی ها

در تصویر زیر هم می‌توانید کشور ایتالیا را مشاهده کنید :/.. دلیل اینکه به این کشور زیبا، لقب کشور چکمه‌ای داده اند را به وضوح ببینید:

شب های شمال اروپا از نگاه فرا زمینی ها

تیم پیک به غیر از این تصاویر، ده‌ها عکس دیگر از کشورهای خاورمیانه، مناطق قطبی، آتش‌فشان‌های فعال، رشته کوه‌های برفی، دریاچه‌ها و اقیانوس‌های زیبای کره‌ی زمین هم گرفته است که برای مشاهده‌ی آن‌ها می‌توانید به صفحه‌ی شخصی این فضانورد خوش ذوق در فلیکر مراجعه کنید.ادامه مطلب
مطالب مشابه
دیدگاه ها

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتار کمک بگیرید


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.